Jízda s grácií

Hybridní kombi Swace Vás zve do stejného pohodlí, jaké jste zvyklí mít doma. Užívejte si všemi smysly precizně vybalancovanou kvalitu a komfort. Swace je prostorný, efektivní a připravený pro každodenní nasazení. Nyní si můžete jízdu užívat s větším nadhledem a ohleduplností k životnímu prostředí.

Cestování se svými blízkými si ve Swace užijete naplno. Vytříbené a jisté jízdní vlastnosti umocňují radost z každé jízdy. Štědrý vnitřní prostor přináší nové příležitosti pro Váš volný čas. Ať už se vydáte kamkoliv, zážitky z cest Vám utkví v paměti.

Ať už je Vaše cesta přímá, nebo se klikatí, bude vždy v harmonii s přírodou. Hybridní systém umožňuje šetrnější způsob cestování a úsporu paliva bez omezení akcelerace. Vychutnejte si nenapodobitelnou radost z mimořádně výkonné a efektivní jízdy.

EXTERIÉR

Sportovně střižený design

Dynamicky tvarovaný se sportovními proporcemi – Swace vypadá elegantně z každého úhlu. Jeho sportovní tváři dominují ostře řezané Bi‑LED světlomety a široce otevřená mřížka chladiče. Každý kousek karoserie je propracován do nejmenších detailů, a tak když kolem Vás Swace ladně projíždí, okamžitě upoutá Vaši pozornost.

INTERIÉR

Dotek jednoduché elegance

Elegantní interiér je prostorný a působí vzdušně pro cestující vpředu i vzadu. Široká palubní deska plynule navazuje na obložení dveří, kabina vozu tudíž příjemně obklopuje posádku a umocňuje potěšení z jízdy. Měkčené materiály, chromované ozdobné prvky a propracované detaily podtrhují prémiovou kvalitu značky.

Přístrojový štít

Stylově podsvícený přístrojový štít je přehledný a snadno čitelný. Jeho součástí je 7palcový multiinformační displej, který Vám umožňuje libovolně volit mezi třemi různými režimy digitálního zobrazení: Casual, Smart a Sporty.

Ambientní osvětlení

Klidnou atmosféru, elegantní vzhled a snadnou orientaci ve tmě Vám zajistí tlumené osvětlení okolo loketních opěrek ve dveřích, na přední středové konzole a držáku nápojů mezi předními sedadly.

Multimediální systém s 8palcovým displejem

Zpříjemněte si jízdu poslechem rádia AM/FM/DAB nebo využijte funkci Bluetooth®. To vše můžete ovládat jednoduše pomocí tlačítek na multifunkčním volantu. Audiosystém také podporuje rozhraní Apple CarPlay pro spojení s iPhonem, stejně jako technologie Android Auto™ a Miracast™ pro Váš chytrý telefon.

S Apple CarPlay* můžete využívat všechny důležité funkce svého iPhonu stejným způsobem jako přímo v telefonu: volat, poslouchat hudbu, přijímat a odesílat zprávy nebo používat navigaci, a to pomocí hlasové asistentky Siri nebo přes dotykový displej.

* Apple CarPlay je dostupný v zemích uvedených zde.
* Pro více informací včetně kompatibility Vašeho modelu iPhone s rozhraním Apple CarPlay se podívejte sem.
* Apple, Apple CarPlay a iPhone jsou ochranné známky Apple Inc., registrované v USA a dalších zemích.

Android Auto™ rozšiřuje použití platformy Android pro bezpečné využívání ve voze. Toto rozhraní je navrženo pro snadné používání služeb Google, jako jsou Google Maps a Google Play Music, s minimálním odpoutáním pozornosti od řízení. Aplikaci Android Auto™ získáte v obchodě Google Play.*

* Android Auto™ je dostupný v zemích uvedených zde.
* Většina telefonů se systémem Android 5.0 a vyšším podporuje Android Auto™. Detailní informace naleznete zde.
* Google, Android, Google Play a Android Auto™ jsou ochranné známky Google LLC.

Bezdrátové nabíjení, USB‑C zásuvky

Díky čtveřici USB‑C zásuvek si mohou své telefony nabíjet všichni cestující. Dvě zásuvky se nacházejí vpředu a dvě u cestujících vzadu. Jedna z předních zásuvek slouží také k propojení telefonu s multimediálním systémem. Telefony vybavené technologií Qi lze po odložení do přihrádky nabíjet bezdrátově.

Vyhřívání volantu a předních sedadel

Vyhřívání volantu v chladném počasí rychle zahřeje ruce řidiče. O komfort řidiče a spolujezdce se v zimě postarají vyhřívané sedáky i opěradla.

Prostor pro Vaše představy

Swace přináší prostor pro nové příležitosti. Obří zavazadlový prostor doplněný o zadní sklopná sedadla vyhoví nejen každodenním povinnostem, ale i mimořádným rodinným potřebám. Po sklopení zadních opěradel vznikne rovná plocha pro snadný převoz rozměrných předmětů. Velkorysý rozměr kabiny umožní každému pohodlně se usadit a relaxovat, zatímco Vaše osobní věci jsou uloženy v praktických přihrádkách na dosah ruky.

Obří zavazadlový prostor

Prostor za zadními sedadly má objem 596 litrů. Po sklopení zadních opěradel ho lze dále zvětšit. Mezipodlaha zavazadlového prostoru má jednu stranu potaženou kobercem a druhou voděodolným lehce omyvatelným povrchem, který je vhodný pro převoz mokrých či špinavých předmětů. Roleta kryjící zavazadlový prostor se poklepáním sama zavine. Široký vstupní otvor usnadňuje nakládání a manipulaci s rozměrnými předměty.

 1  Oboustranná mezipodlaha v horní poloze (strana s kobercem)
 2  Oboustranná mezipodlaha v horní poloze (voděodolná strana)
 3  Mezipodlaha ve spodní poloze

Schránka před spolujezdcem

Přihrádka před řadicí pákou s bezdrátovým nabíjením telefonu

Přihrádka před řadicí pákou

Držáky nápojů vpředu

Kožená loketní opěrka s úložným prostorem

Odkládací kapsa v předních dveřích

Odkládací kapsa v zadních dveřích

Kapsa na zadní straně opěradla spolujezdce

Zadní středová loketní opěrka s držáky nápojů

VÝKON

Síla hybridního systému

Nechte se nadchnout ohleduplností k životnímu prostředí. Propracovaný hybridní systém pohání Swace dle konkrétních okolností, a to benzinovým motorem, elektromotorem nebo oběma najednou. Výsledkem je nejen mimořádně nízká spotřeba paliva a emise, ale také plynulé a silné zrychlení a neopakovatelný zážitek z jízdy.

Hybridní systém

Elektromotor se stará o hbité rozjezdy z místa. Ve vyšších rychlostech a při ostřejší akceleraci se připojuje spalovací motor, úsporný benzinový čtyřválec o objemu 1,8 litru, který se ve Swace stará také o dobíjení hybridní baterie, pokud je to potřeba. Elektřina se vytváří roztáčením generátoru spalovacím motorem a také rekuperačním brzděním pomocí elektromotoru při zpomalování, když je stav nabití baterie nízký. Kdykoliv se Swace zastaví, všechny pohonné jednotky se odpojí, aby se předešlo zbytečnému plýtvání energií.

Jízdní režim EV mode

Pokud chcete předejít vypouštění emisí a obtěžování okolí hlukem motoru, ať už v obytných zónách, nebo v podzemních garážích, stiskněte tlačítko EV mode. Spalovací motor se vypne a Swace pojede výhradně na elektřinu.*

* Využitelnost režimu EV mode je omezena stavem nabití baterie a dalšími okolnostmi, proto se dojezd čistě na elektřinu může v různých situacích lišit.

Jízda

Využívání energie z baterie

Dobíjení baterie

Generátor

Elektromotor

Spalovací motor

Zastavení

Všechny pohonné jednotky se odpojí, aby se předešlo plýtvání energií.

Rozjezd

Elektromotor zajistí tichý, plynulý a svižný rozjezd.

Pomalá jízda

Pohon zajišťuje elektromotor, spalovací motor není potřeba.

Běžný provoz (včetně mírné akcelerace)

Pohon zajišťují spalovací motor a elektromotor napájený elektřinou z generátoru.

Běžný provoz (s nízkým stavem nabití baterie)

Pokud je stav nabití baterie nízký, spalovací motor přes generátor dobíjí baterii.

Ostrá akcelerace

Pohon zajišťují spalovací motor a elektromotor. Elektromotor je napájen elektřinou z generátoru i z baterie.

Zpomalování

Elektromotor pomocí rekuperace přeměňuje kinetickou energii na elektřinu ukládanou do baterie.

Vždy plně pod kontrolou

Když řídíte Swace, cítíte komfort a jistotu. Každá jízda je potěšením díky vynikajícímu odpružení, lehkému řízení a možnosti přepínání mezi jízdními režimy. Zásluhou nízkého těžiště, precizně nastaveného podvozku a funkce asistenta řízení vozu v zatáčce (ACA – Active Cornering Assist) je i v nejostřejších zatáčkách chování vozu jisté a přesně ovladatelné.

Tři volitelné jízdní režimy

Podle vlastní chuti nebo jízdních podmínek můžete zvolit jeden z režimů – NORMAL, ECO či SPORT – čímž ovlivníte chování vozu.

Režim NORMAL

Tento režim nabízí rovnováhu mezi jízdním komfortem, ovladatelností a nízkou spotřebou. Je ideální do běžných provozních podmínek.

Režim ECO

Tento režim je zaměřen na snížení spotřeby paliva. K úsporám vedou tlumenější reakce na plynový pedál a snížení výkonu klimatizace. Režim ECO je ideální do pomalého městského provozu.

Režim SPORT

Tento režim je určen pro všechny situace, kdy řidič vyžaduje rychlou odezvu na plynový pedál a okamžitě dostupný maximální výkon.

Zavěšení kol

Přední zavěšení kol se vzpěrami McPherson a zadní víceprvková náprava v sobě spojují vynikající ovladatelnost a jízdní komfort. Přední zavěšení je navrženo také s velkým důrazem na přesnost vedení kol v zatáčkách při středně rychlé až velmi rychlé jízdě.

BEZPEČNOST

Cestujte bez obav

Kdykoliv jedete s přáteli nebo se svými blízkými, pokročilé bezpečnostní systémy Vám pomáhají cestovat v klidu a bez obav o bezpečí. Asistenční systémy neustále sledují okolí vozu a vyhodnocují riziko případné nehody, kterému se snaží předejít. Usnadní Vám také parkování, udržení vozu v jízdním pruhu nebo jízdu v hustém provozu.

Předkolizní bezpečnostní systém (PCS – Pre-Collision System)

PCS pomáhá předcházet nehodám: pomocí milimetrového radaru a monokulární kamery pod čelním sklem sleduje nejen automobily, motocykly a ostatní dopravní prostředky, ale i chodce a cyklisty, kteří se nacházejí ve směru jízdy. Systém dále zahrnuje funkce varování, brzdového asistenta a nouzového asistenta řízení (Emergency Steering Assist), který pomáhá udržet vůz v jízdním pruhu a současně se vyhnout překážce.

Asistent pro udržení v jízdním pruhu (LTA – Lane Tracing Assist)

Kdykoliv hrozí neúmyslné opuštění jízdního pruhu, LTA jemným zásahem do řízení částečně pomáhá udržet vůz uprostřed jízdního pruhu a předcházet úplnému vyjetí z pruhu. Součástí LTA jsou funkce jako upozornění na opuštění jízdního pruhu se zásahy do řízení, rozpoznávání únavy řidiče a centrování do jízdního pruhu. Když je LTA aktivní, funguje u něj systém nouzového zastavení (EDSS – Emergency Driving Stop System). Pokud po určitý časový úsek řidič nijak neovládá volant ani pedály, systém řidiče nejprve varuje a následně vůz automaticky zpomalí až do úplného zastavení. Při zpomalování se spustí varovná světla, která upozorní ostatní řidiče na mimořádnou situaci.

Systém rozpoznávání dopravních značek (RSA – Road Sign Assist)

RSA pomocí kamery sleduje dopravní značky a jejich symboly zobrazuje na multiinformačním displeji pro případ, že byste značku přehlédli nebo zapomněli její obsah. Systém rozpozná rychlostní omezení, zákaz průjezdu, obytnou zónu a její konec a další dopravní značky používané v Evropě.

Adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go (DRCC – Dynamic Radar Cruise Control)

DRCC je navržen pro automatické udržování nastavené rychlosti v situacích, kdy je cesta vpředu volná. Pokud se v jízdním pruhu objeví jiné vozidlo, plynule zpomalí na jeho rychlost a udržuje bezpečný odstup. Vpředu jedoucí vozidlo umí následovat až do úplného zastavení a také se za ním znovu rozjet, přičemž stále udržuje bezpečný odstup.

Systém sledování mrtvého úhlu (BSM – Blind Spot Monitor)

BSM sleduje ostatní vozy v mrtvém úhlu na obou stranách a tím usnadňuje jízdu v pruzích. Pokud se v mrtvém úhlu nachází nebo do něj právě vjíždí jiné vozidlo, ve zpětném zrcátku na příslušné straně se rozsvítí varovná kontrolka. Asistent bezpečného vystupování z vozu (SEA – Safe Exit Assist) využívá stejnou technologii k varování cestujících, když není bezpečné otevřít dveře nebo vystoupit z vozidla.

Systém sledování pohybu za vozem (RCTA – Rear Crossing Traffic Alert)

RCTA pomáhá předcházet nehodám při vyjíždění z parkovacího místa. Když se v nepřehledné situaci z boku blíží jiné vozidlo, systém na jeho přítomnost upozorní zvukovým signálem a rozblikáním kontrolky v zrcátku na příslušné straně.

Automatické přepínání dálkových světel (AHB – Automatic High-Beam)

AHB podle provozních podmínek a intenzity světla v okolí automaticky přepíná mezi potkávacími a dálkovými světly. Odpadá tak nepohodlné ruční přepínání světel i riziko oslnění ostatních řidičů.

Asistent řízení vozu v zatáčce (ACA – Active Cornering Assist)

Tato funkce v ostrých zatáčkách přibrzďuje vnitřní kola, aby pomohla předcházet nedotáčivosti. Výsledkem je plynulejší změna směru, která se co nejvíc podobá Vašim představám a pomáhá Vám mít vůz plně pod kontrolou.

Upozornění: Schopnost monokulární kamery a radaru s milimetrovými vlnami rozpoznat překážky, jízdní pruhy a dopravní značky má svá určitá omezení. V závislosti na povrchu vozovky nebo na počasí nemusí správně fungovat. Nespoléhejte se pouze na tento systém a vždy dodržujte pravidla bezpečné jízdy.